Nasze studio charakteryzuje dbałość o szczegóły. Wierzymy, że to właśnie detale świadczą o jakości architektury.

Biuro projektowe MODO Architektura zostało założone w 2010 roku przez Tomasza Borowiaka i Piotra Chojarę, po udanej samodzielnej karierze oraz z najlepszymi praktykami w Londynie i Poznaniu. Pracownia koncentruje się na dostarczaniu wyjątkowych projektów z przemyślaną i kompleksową obsługą projektową.

„Nasza praca ma na celu wniesienie trwałego wkładu w kontekst otoczenia poprzez stawianie wyzwań, prowokowanie i zachwycanie. Jesteśmy pracownią koncentrującą się na funkcjonalności, która staje się podstawą projektu. Dużo uwagi poświęcamy doborowi materiałów zgodnie z naszym doświadczeniem oraz wpływowi światła na architekturę. Realizujemy projekty zgodnie z certyfikatem LEED oraz BREEAM.

Działamy rozumiejąc specyfikę inwestycji budowlanych i roli koncepcji a dalej projektu jako etapu, który ma wyeliminować zagrożenia i zmaksymalizować szanse na osiągniecie pożądanego rezultatu.

Nasza działalność opiera się o strategię „workshop design” czyli strategię projektową pozwalającą utrzymać stały kontakt Inwestora z projektem, przy jednoczesnym minimalnym zaangażowaniu jego cennego czasu. Działamy kompleksowo, zajmujemy się wszystkimi etapami powstawania inwestycji:

  • Projektowanie architektoniczne w tym projekty koncepcyjne, budowlane, wykonawcze, oraz przetargowe.
  • Projektowanie konstrukcji, instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych oraz dróg.
  • Prowadzenie i nadzór inwestycji budowlanych w tym nadzór projektowy z ramienia klienta.
  • Koordynacja dokumentacji branżowych.
  • Kosztorysowanie i doradztwo inwestycyjne.

Nagrody i Certyfikaty

Kompleks biznesowy Calisia One w Kaliszu
Pierwsze miejsce w kategorii obiekty publiczne w głosowaniu publiczności w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019 zdobywając 3390 głosów

Hotel Hampton by Hilton w Kaliszu
Nagrodę w konkursie Property Design Awards 2020 w kategorii Bryła – hotel

Calisia One w Kaliszu
Certyfikat BREEAM International Refurbishment & Fit-Out 2015

Pratt & Whitney Kalisz
Certyfikat LEED GOLD 2017

Wykonanie dokumentacji projektowej zabudowy mieszkalno-usługowej - Poznań, ul. Gąsiorowskich
II miejsce w Konkursie, 2015r.

Dyplom Mister Budownictwa za 2014 rok od Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Rady Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
W kategorii Obiekty zabytkowe. Dla Głównego Projektanta Architektury Pana Tomasza Borowiaka za: Przebudowę i rozbudowę budynku dawnych koszar Godebskiego w Kaliszu

Dyplom Mister Budownictwa za 2014 rok od Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Rady Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
W kategorii Obiekty przemysłu motoryzacyjnego. Dla Głównego Projektanta Architektury Pana Piotra Chojary za: Projekt Zakładu Produkcyjnego Firmy „TEKNIA” w Gołuchowie.

Dyplom Mister Budownictwa za 2013 rok od Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Rady Federacji SNT NOT w Kaliszu, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RzP w Poznaniu.
W kategorii Zakłady przemysłowe. Dla Głównego Projektanta Architektury Pana Tomasza Borowiaka za: Projekt hali produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym i budynkiem technicznym MEYER POLAND

Dyplom Mister Budownictwa za 2010 rok od Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Rady Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Dla Głównego Projektanta Architektury Pana Piotra Chojary za: Projekt budynku produkcyjnego wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą dla NESTLE POLSKA S.A.

Garden Plaza w Warszawie
Certyfikat BREEAM 2009 Europe Commercial: Offices