MODO Architektura podsumowuje rok 2023

Minione 12 miesięcy to międzynarodowe nagrody dla przygotowanych w pracowni projektów, rozbudowa firmy i rosnący wolumen zamówień

W roku 2023 przedstawiciele MODO Architektura odbierali nagrody w Londynie, w konkursie European Property Awards za projekty: parku handlowego Glinianka zlokalizowanego w podwarszawskiej Łubnej (deweloper Redkom Development), parku handlowego Ozimska Park Opole (deweloper: Redkom Development) oraz osiedla mieszkaniowego Między Mostami, które powstało w Kaliszu (deweloper: Grupa Antczak). Ten ostatni projekt zdobył również nagrodę publiczności w 4. edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego. Firma mogła również obserwować, jak powstają zaprojektowane wcześniej przez jej architektów obiekty w tym huta szkła dla Ardagh Glass Packaging czy magazyn ostatniej mili City Logistics Poznań II, którego deweloperem była firma Panattoni. W realizacji są kolejne zaprojektowane przez MODO Architektura nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w tymi między innymi REDKOM Logistic Park Opole, inwestycja magazynowo-przemysłowa o powierzchni blisko 24 000 mkw., a firma rozbudowuje swoje zasoby, aby móc sprostać rosnącemu wolumenowi zamówień.

MODO Architektura odpowiadała również za przygotowanie projektu osiedla mieszkaniowego Riverside w Kaliszu oraz pracuje nad dużymi realizacjami w Ciechocinku i Ustce, gdzie planowany jest kolejny nadmorski resort. Za poprzedni projekt inwestycji z tego sektora (Wave Międzyzdroje Resort & Spa) przygotowany na zlecenie dewelopera Green House Development firma otrzymała nagrodę w European Property Awards w 2022 roku.

Rosnący wolumen zamówień to efekt udanej współpracy z inwestorami przy przygotowywaniu projektów z różnych sektorów rynku nieruchomości. Zrealizowane z sukcesem projekty w minionych latach jak Wave Międzyzdroje Resort & Spa czy nagradzany koncept Calisia One, który powstał w Kaliszu na terenie zabytkowej, dawnej fabryki fortepianów i który mieści funkcje biurowe, hotelowe w postaci hotelu Hampton by Hilton oraz usługowe przekonują inwestorów do powierzenia nam kolejnych realizacji” – mówi Piotr Chojara, Członek Zarządu pracowni MODO Architektura, który wraz z Tomaszem Borowiakiem założył i zarządza pracownią od 2010 roku.

Kluczem do rozwoju nowoczesnej pracowni architektonicznej są wysokie kompetencje i nieustanna praca nad ich rozwojem” – mówi Tomasz Borowiak z zarządu pracowni. „W dobie rynkowych zmian, coraz większym udziale projektów typu mixed-use w miastach, co nierzadko obejmuje nieruchomości znajdujące się pod konserwatorską ochroną, nowych regulacji w zakresie dekarbonizacji nieruchomości, zmian na rynkach finansowych, czy wreszcie zmian preferencji konsumentów potrzeba specjalistycznej wiedzy z zakresu architektury, budownictwa, prawa oraz finansów, aby z sukcesem zaplanować udaną inwestycję. Z przyjemnością dostarczamy naszą ekspertyzę inwestorom współpracując w ramach interdyscyplinarnych zespołów, czego efektem są nagradzane w swoich kategoriach projekty, a przede wszystkim sukcesy komercyjne naszych klientów” – podkreśla Tomasz Borowiak.