W Kaliszu powstaje kolejny apartamentowiec zaprojektowany przez pracownię MODO Architektura

Grupa Antczak realizuje w Kaliszu inwestycję RiverSide, wysokiej jakości apartamentowiec, który na rynek tego miasta dostarczy 162 mieszkania o zróżnicowanym metrażu: od około 30 metrów kwadratowych do około 150 mkw. Za projekt architektoniczny nowej nieruchomości odpowiadała uznana pracownia MODO Architektura, która zaledwie miesiąc wcześniej otrzymała międzynarodowe wyróżnienie za projekt innej kaliskiej inwestycji mieszkaniowej – Między Mostami. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do RiverSide już na przestrzeni nadchodzących tygodni.

RiverSide powstaje przy ulicy Towarowej w centralnej części miasta, w otoczeniu zieleni i tuż obok Wału Staromiejskiego nad rzeką Prosną. „Kalisz jest miastem wyjątkowym. Doznał wielu szkód w czasie działań wojennych prowadzonych podczas pierwszej wojny światowej i po dziś dzień zmaga się z ich skutkami. Mamy okazję po raz kolejny przyczynić się do przywrócenia świetności miastu i wprowadzić na lokalny rynek architekturę, o najwyższej jakości, przyjazną życiu przestrzeń mieszkalną, a z drugiej strony architekturę koresponduje z historią miasta i istniejącą miejską tkanką uzupełniając ją i przywracając jej należny blask i funkcjonalność” – mówi Piotr Chojara, Współzarządzający pracownią MODO Architektura.

Projekt RiverSide to kolejna już inwestycja w Kaliszu zrealizowana w oparciu o współpracę pomiędzy Grupą Antczak, a pracownią MODO Architektura. Jedną z pierwszych była rewitalizacja kompleksu Calisia One, kolejną wspomniany już projekt Między Mostami. Zarówno Calisia One, jak i Między Mostami zdobyły polskie i międzynarodowe wyróżnienia za wysokiej jakości architekturę. „Na pewno będziemy ubiegali się o podobne wyróżnienia dla projektu RiverSide. To najwyższej jakości przestrzeń mieszkalna, która z pewnością zadowoli najbardziej wymagających klientów” – podsumowuje Piotr Chojara.