Rok
2013 / 2016
Status
Zrealizowany
Pow. działki
13 978m2
Pow. zabudowy
2 435m2
Pow. użytkowa
26 348m2

Warszawa – Garden Plaza

Założenie

Budynek usługowo-biurowy klasy A zlokalizowany na warszawskim Żoliborzu. W parterze budynku ulokowano usługi, natomiast na powyższych trzech kondygnacjach – funkcję biurową. Budynek został zaprojektowany w formie nierównokątnej bryły pięcioramiennej z wyciętym dziedzińcem po środku. Powierzchnie pod najem zostały przygotowane jako open-space do późniejszej aranżacji przez klientów. Dzięki optymalnemu kształtowi budynku oraz centralnie umiejscowionej komunikacji, podział przestrzeni usługowo-handlowej dawał ogromną elastyczność aranżacji. Budynek jest obsługiwany przez dwa trzony komunikacji pionowej, składające się z klatki schodowej i dwóch wind, przy których zlokalizowano po dwa zespoły sanitariatów.

Rozwiązanie

Wszystkie rozwiązania techniczne jak i sam proces budowy były podporządkowane wymogom certyfikacji Breeam. Dzięki doskonałej lokalizacji obiektu, zastosowanym rozwiązaniom pro-ekologicznym w zakresie architektury, instalacji sanitarnych i elektrycznym oraz budowie prowadzonej w zgodzie ze zrównoważonym wzrostem obiekt otrzymał ocenę Very Good Breeam Certificate.
Budynek jest obsługiwanym przez garaż podziemny oraz parking rowerowy wraz z szatnią i natryskami. Charakterystycznym elementem budynku jest fasada – wynik połączenia potrzeb funkcji obiektu, wymagań zrównoważonych rozwiązań i designu. Od strony dziedzińca zastosowano lekką i otwartą formę przeszkleń oraz białe gzymsy. Na zewnętrzną elewację składa się natomiast ciemnoszary ruszt wypełniony żaluzjami, utworzony dzięki poprzedzielaniu pilastrami regularnego rytmu okien.

Obiekt uzyskał Certyfikat BREEAM 2009 Europe Commercial: Offices.