Europejska nagroda architektoniczna dla realizowanego w Opolu projektu handlowego Ozimska Park

Projekt parku handlowego Ozimska Park Opole przygotowany przez poznańską pracownię MODO Architektura zwyciężył w konkursie European Property Awards w kategorii „Retail Architecture Poland”. Ozimska Park to kompleks handlowo-usługowy, który powstaje w miejscu dawnej galerii handlowej oraz hipermarketu Tesco i na opolski rynek dostarczy blisko 17 000 mkw. nowoczesnych powierzchni komercyjnych. Deweloperem Ozimska Park jest firma Redkom Development. Początek działalności obiektu planowany jest na listopad 2023 roku i z pewnością warto wybrać się na otwarcie, aby zobaczyć jeden z najlepszych projektów architektonicznych nieruchomości handlowych w Polsce.

Ozimska Park jest projektem zlokalizowanym przy ulicy Ozimskiej 72 w tradycyjnie handlowej lokalizacji położonej blisko ścisłego centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie trasy wojewódzkiej nr 423. W pobliżu projektu znajdują się przystanki aż 11 linii autobusowych, a ze względu na rozbudowaną sieć dróg problemu z dojazdem nie będą także mieli zmotoryzowani klienci” – mówi Tomasz Borowiak, współzarządzający pracownią MODO Architektura. „Poza bardzo dobrą lokalizacją funkcjonującą w świadomości konsumentów, jako typowo handlowa, projekt wyróżnia zmieniona i innowacyjna na polskim rynku koncepcja: dawna, tradycyjna galeria handlowa, w ramach której funkcjonował także hipermarket Tesco zamieniona została w przestrzeń łączącą w sobie cechy parku handlowego oraz ulicy handlowej. Klientom umożliwiać to będzie wygodne zakupy również dzięki przyjaznej architekturze zakładającej dostęp z zewnątrz do większości powierzchni” – podkreśla Tomasz Borowiak.

Wśród najemców nowego na polskiej mapie handlowej obiektu są między innymi: Sinsay, Woolworth, Media Expert, Tedi, Rossmann, Sfinks, Popolo Pizza&Pasta, Vive Profit, Kaufland, jedyny w mieście sklep sieci multimarketów Jula o powierzchni 2 500 mkw., salony optyczny i jubilerski, salonik prasowy, piekarnia oraz ogólnopolska sieć klubów fitness – Xtreme.

Opole zlokalizowane jest w południowo-zachodniej Polsce. Miasto zamieszkuje blisko 130 000 osób. W całej opolskiej aglomeracji mieszka ponad 300 000 osób. W Opolu znajdują się ważne ośrodki administracyjne, gospodarcze i edukacyjne. W bliskim sąsiedztwie Opola przebiega autostrada A4. Wysoko rozwinięta baza edukacyjna przyciąga inwestorów, którzy ze względu na dostęp wykwalifikowanych kadr lokują w mieście swoje centra usług biznesowych, a to wpływa na wysokość wynagrodzeń i siłę nabywczą opolan.